KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 11922083
nr 1192 2083
Calle Jonzon
(f. 1916), Sverige
Blyerts, "Dörrlåset". Signerad, daterad -81. Motivet: 35x27 cm
Calle Jonzon, född 1916 i Katrineholm, svensk tecknare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:40:43
30/6 21:53:54
Calle Jonzon
Läs mer om Calle Jonzon